Eigen vervoerverzekeringen zijn vrijgesteld van assurantiebelasting, net als andere transportverzekeringen. Bij de Eigen vervoerverzekering is er niet alleen dekking tijdens transport, maar ook tijdens verblijf in het vervoermiddel. Daarom heeft de Belastingdienst aangegeven dat de deze verzekering belastingplichtig wordt. Bij a.s.r. gaan ze vanaf 1 juli 2025 assurantiebelasting in rekening brengen.
Hoeveel assurantiebelasting gaat een klant betalen?
Assurantiebelasting voor een verzekering is altijd 21%. Het bijzondere voor een Eigen vervoerverzekering is dat er alleen assurantiebelasting moet worden betaald over het deel ‘verblijf’ van de verzekering. Dat gedeelte wordt bij a.s.r. gezien als 25% van de verzekering. Daardoor komt de rekensom op het volgende uit: 25% (van de verzekering) x 21% (assurantiebelasting) = 5,25%. In de praktijk brengen ze dus 5,25% belasting is rekening op de premie van een Eigen vervoerverzekering. In de jaarlijkse verlengingsbrief die de klant ontvangt, staat in het premieoverzicht hoeveel premie en hoeveel assurantiebelasting de klant betaalt.
Wat betekent dit voor u?
Vanaf 1 juli 2025 gaat a.s.r. assurantiebelasting in rekening brengen bij aflopende en doorlopende Eigen vervoerverzekeringen. Hierbij geldt het volgende:
- Voor nieuwe polissen die op of na 1 juli 2025 worden afgesloten brengen wij assurantiebelasting in rekening.
- Bij bestaande doorlopende polissen gaan wij assurantiebelasting in rekening brengen per de jaarlijkse verlengingsdatum vanaf 1 juli 2025.
- Voor polissen die gemuteerd worden op of na 1 juli 2025 brengen wij assurantiebelasting in rekening op de nieuwe premie. Hierbij kan er ook nog sprake zijn van suppletiepremie na de mutatie.
Verandert de premie?
De premie zelf verandert niet. Maar hier wordt voortaan wel assurantiebelasting over berekend.
Hebt u vragen?
Neem dan contact op met één van onze collega’s via telefoon 0541-662565.
Bron: a.s.r.
